Říjen 2008 - Leden 2009

13. května 2009 v 10:00 |  Alenka - deník (starší příspěvky)

Za chvíli mi budou čtyři měsíce a už jsem šikovná holka.

Co už umím
Na Vánoce jsem rodičům nadělila první dárek a začla jsem pást hříbátka. Bylo to jen na chviličku a moc spokojeně jsem se u toho netvářila, ale nedivte se, je to pěkná dřina. Den ode dne se zlapšuju. Teď, když už jsou mi skorem 4 měsíce už mi to jde jako po másle.

Také už umím něco trošku povídat. Nejlépe mi jde NENE, HMM, CHRRR a nejlépe mi jde BLLL ( u toho i prskám)..

Do ručiček už umím chytit hračku, ale držím jenom chviličku, pak jí zase pustím.

Krásně už držím hlavičku a otáčím jí ze strany na stranu. Je to fakt zábava, když se na mě někdo podívá, tak udělám šup a hned se otočím na druhou stranu.

Krásně se směju, když si se mnou někdo povídá. Když mě tatinek a maminka rozdovádí, tak už se mi někdy podaří rozesmát se i nahlas...Ale zatím mi to ještě tolik nejde.

Co mám ráda?
Moc ráda se koupu a taky jsem ráda naháček...I když už jsem večer rozmrzelá a nic mě nebaví, tak koupání mě vždycky dokáže znovu rozptýlit...Cachtám opatrně nožičkama a tvářím se důležitě. Koukám na maminku, jak mi žínkou vymačkává vodu na bříško a hrozně mě to zajímá.

Večer, než se jdu koupat, tak si ráda hraju s maminkou. Lehneme si spolu na gauč nebo na zem a prohlížíme si hračky...Maminka mi u toho něco povídá. Prohlížím si ráda její ruce, jsou tak veliké a zajímavé.
Nejradši mám šustící knížku se zvířátky. Pak mám ráda kousátka - želvu a šnečka, ale zatím na ně spíš jen koukám a ochutnávám je jenom opatrně. Taky se mi líbila beruška na mém hřebínku. Tu když mi maminka ukázala, tak jsem vždycky začla kopat nožičkama a mávat ručičkama a pusinkou jsem udělala opičí výraz. Bohužel hřebínek nám někdo rozšlápnul, tak už mi ho maminka neukazuje...Snad brzy sežene nový zase s beruškou.

Moc ráda piju mlíčko od maminky...To vůbec nevím, kdy přestat... Když už nemám žízeň, tak si jen tak dumlám a zavírám očička. Maminka mě vždycky pak odpojí a chce po mně, abych krkala, ale to se rozčílím...Já chci přece jen tak ležet a cucat..Nějaké krkání mě vůbec nezajímá...Někdy se stane, že toho mlíčka vypiju moc a to si pak strčím do pusinky obě ručičky a tak dlouho tam šťourám, až se z toho poblinkám.

A co nemám ráda?
Nemám ráda hlavně oblékání...Snesu punčocháčky a kalhotky, ale jakmile přijde řada na mikinky a bundičky, tak začnu křičet...Maminka zkouší i rozepínací oblečky, ale stejně mě to rozčiluje...No bodejť, líbí se mi hezky volné ručičky, abych si s nima mohla hrát a když mi je maminka nacpe do teplé bundy a ještě mi nandá rukavičky, tak jsem jako sádrový trpaslík a ani se nemohu hnout...Už aby bylo léto a mohla jsem chodit nahatá.

Taky nemám ráda, když se unavím a maminka mě chce uspávat..To je fakt hrůza. Zrovna včera se mě snažila houpat v tašce od kočárku, pak mě trochu chovala a houpala na míči a nakonec mě nacpala do šátku a to už mě teda vážně rozzuřilo...Copak ona nechápe, že nejlépe se mi usíná, když mi dá cucat mlíčko z prsíčka?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama