Květen 2009

5. června 2009 v 23:52 |  Alenka - deník (starší příspěvky)
Hned první květnový den jsme jeli navštívit Ondráška do Rudné. Maminka mě k němu zatím moc nepustila, stejně zatím ještě není moc na hraní.

Do slovníčku mi přibyla nová slůvka - JEJDA, DĚDĚ, ÁJA, JÁJA...ještě nevím, co to znamená, ale mluvit umím hezky. Baví mě dělat na všechno bác bác a berany duc do zrcadla. Maminka mě učí i ají ají, ale to mi ještě moc nebaví. S tatínkem si také ráda házím takovým měkoučkýma barevnýma míčkama...Asi budu sportovec..

Ze zádíček na bříško už se převaluju jako po másle...Naopak mi to zatím moc nejde...Začla jsem se trošku plazit - dokolečka a pozpátku. Maminka přestavila obývací pokoj, abych měla víc místa a mně se to zatím moc líbí.

Baštím zeleninku a masíčko a zatím mi všechno chutná moc - až na špenát, ten do sebe soukám trochu hůř, ale, když musím, tak ho taky sním.

V sobotu 16. května mi maminka v pusince nahmatala první zoubek...Zatím mi kouká jen malej kousíček, ale určitě brzy povyroste a já se budu konečně moct do všeho pořádně zakousnout :-))..

20. května jsem začla k zeleninkám baštit i ovoce. Maminka mi nachystala vařené jablíčko a moc mi to chutnalo. Dala mi pro začátek jen trošku, prý abych si zvykla, ale já chtěla víc...Taky jsem se kvůli toho pěkně rozčílila, ale stejně jsem přídavek nedostala :-((...Večer jsem pak s rodiči opékala poprvé buřtíky na ohýnu na naší zahradě. Teda já se spíš jen koukala z kočárku a vykřikovala. Mamka s taťkou mě nedali ani trošku ochutnat, ale aby mi to nebylo líto, tak jsem si aspoň mohla pohladit naše pejsky.

Poprvé jsme uskutečnili sraz já, Ondrášek a a Markulínek. Už to trénujeme na letní soustředění ve Vstiši..Ondrášek si nás tedy zatím moc nevšímal, ale my s Markulínkem už jsme si pěkně vyhráli a vyměňovali jsme si hračky. Byl dokonce u nás na návštěvě v Tlučné.

Opět se mi trošku zalíbilo v kočárku. Maminka vyndala vložnou tašku, dává mi s sebou na procházku hračky a občas mě přetočí na bříško, abych měla vyhlídku.

Začíná mě opravdu bavit, když mi maminka něco zpívá, povídá říkanky nebo ukazuje, jak dělají různá zvířátka...To mě dokáže rozveselit i když nemám zrovna náladu.

Koncem měsíce už se plazím pozadu a dokolečka jako drak. Vždycky zajedu buď po gauč nebo pod křeslo nebo pod postýlku a rozvzteklím se, že jsem se zasekla...Snad už brzo budu umět i poředu, abych věděla, kam jdu. :-)). Už se umím přetáček dobře i z bříška na zádíčka a mám už krásně vidět dva spodní zoubky :-))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama