Červenec 2009

První svátky a události

21. července 2009 v 9:56
První Vánoce
Moje první Vánoce proběhly zrovna né moc zajímavě. Dopoledne jsme byli na procházce v Nýřanech s kamarádama a dětičkama. Já jsem hezky spinkala, ale mamince byla hrozná zima, tak jsme pak šli k babi na čaj. Když jsme přišli domů, tak maminka s tatínkem začli vše chystat. Já ležela v postýlce a byla jsem hodná. Maminka pořád něco čmuchtila v kuchyni. Když pak začla nosit jídlo na stůl, tak už mě ty Vánoce přestaly bavit a dala jsem to najevo pěkně hlasitým pláčem. Rodiče museli vypnout koledy a pustit moje oblíbené Mamma Mia a hezky nahlas, abych se zas dostala do pohody. Pak se mnou na střídačku tancovali a tak museli jíst každý sám. Po večeři jsme se fotili u stromečku i s psíkama. Světýlka se mi moc líbila. Nikdo nedostal skoro žádný dárek, akorát pejskové, ty měli pod stromkem pěknou hromadu. Rodiče tam měli jen nějaké blbosti, které si sami koupili, pořád něco dojatě říkali, že největší dárek jsem pro ně já..To teda nechápu, myslela jsem, že děti nosí čáp a né Ježíšek? No ale asi tomu ještě nerozumím...Na mě teda zapomněl Ježíšek úplně. Maminka mi to vysvětlila, že jsem ještě malinká a nemám z toho rozum a že mě Ježíšek něco přinese až za rok. Tak jsem teda zvědavá, jestli mě nenaváděla.

První Silvestr
Silvestra jsem oslavila tak, že jsem se popravé s tatínkem koupala ve velké vaně a také jsem začla slavnostně pást hříbátka. Jinak to byl pro mě den jako každý jiný. Půlnoc i ohňostroj jsem zaspala jak špalek ve své postýlce.

První Velikonoce
S maminkou jsme rozvěsily kraslice a obarvily vajíčka v cibuli. Tatínek si nalámal proutky, ale neuměl je zaplést, tak mě a maminku místo pomlázkou vyšupal jen proutkem...No musím říct, že rodiče ty svátky zatím teda nějak šidí.

První Májka
Byl to náročný den. Zvládli jsme s maminkou naše první cvičení a pak jsme dorazily za tatínkem na dětské odpolední párty u kamarádů v Nýřanech. Docela se mi to líbilo. Chovala jsem se a pozorovala děti jak si hrajou. Byla dost zima, maminka mě uložila do kočárku a já jsem hezky usnula. Pak mě ale vzbudil nějaký hluk, asi bouřka. Byla už tma a já byla v kočárku. Tak jsem se hrozně vylekala a začla jsem tak plakat, že mě nemohli rodiče utěšit a hned jsme jeli domů.
Ale rodiče byli spokojený, že si stihli opéct i buřtíky a taťka si dal i nějakou štamprdličku.

První pouť
Na první pouť jsem jela jen s tatínkem k tetě do Vejprnic. Maminka mě vystrojila do krásných zelených šatiček. Tatínek mě nedal ochutnat koláč a na kolotoče mě nevzal ani podívat, natož zatočit...Místo toho se mnou lítal kolem lustru u tety v obýváku. Takže pouťové zážitky zatím nic moc, doufám, že to rodiče příští rok napraví.

První narozeniny
První narozeniny jsem slavila celý týden. Začlo neoficiální oslavou, když mě přijela s dárkem překvapit teta Soňa, Martinka a Míša z Vejprnic. 17.10. pak přijela teta Martinka, Terka, strejda Jindra a Ondrášek. Maminka mi připravila vlastní dort, který jsem krásně rozpatlala. Pak jsme slavili s tatínkem a maminkou 22.10. Od rodičů jsem dostala barevné kostky a růžový míček, který měl opravdu velký úspěch. Odpoledne jel tatínek s maminkou na bowling (tvrdili teda, že jedou do kina) a já byla na hlídání u babi v Nýřanech. V pátek pak za mnou přijela babi, děda a prababi z Plzně. Místo dortu jsem měla jednohubky se sýrem a v nich zapíchnutou svíčku. V neděli jsme pak slavili s babi, dědou a prababi z Nýřan, tetou Janičkou, strejdou Jirkou, Danečkem a Deniskem. Měla jsem opět dortík, který jsem rozpatlala.

K narozeninám jsem dostala spoustu dárků:
hrací piánko se zvířátkama, puzzle s krtečkama, punčocháčky, dřevěný domeček s kostičkama, kroužky (jedny plastové a jedny dřevěné), kachničky, bubínek, rumba-koule, 3 mikinky, pyžámko, natahovacího tygříka, plyšáčka, světřík, knížku se zvířátkama, sušenky, barevné kostky, růžový míček, dřevěnou skládačku, knížku s tvarama.Červenec 2009

15. července 2009 v 23:35 Alenka - deník (starší příspěvky)
Začátkem měsíce jsem byla s maminkou na svých prvních prázdninách u tety Martinky v Praze (4 dni mimo domov a svojí postýlku :-O). Tatínek se strejdou jeli na rockový festival a tak jsme si užívali s tetou a Ondráškem. Byla tam s námi i babi Venka a pak i teta Terezka. Já jsem byla moc šikovná, spinkala jsem v cestovní postýlce a šlo mi to. To maminku překvapilo. Taky jsem u tety začla lézt po čtyřech - i když zatím jen opatrně. Byla jsem zvědavá na Ondráška v houpacím sedátku, tak jsem se i prvně zvedla do vzpřímeného kleku. Když klečím, tak si ráda trénuju i rozštěp jednou nožičkou a opatrně si zkouším sedat na zadeček. U tety se mi i líbilo na procházkách v kočárku, vůbec jsem neplakala a i hezky spinkala. Už se umím v kočárku přetočit na bříško a taky si kleknout, takže si lebedím v poloze, která se mi zrovna líbí.

Také mám novou kamarádku - malou Aličku Jindrovou. Když jsme se vrátili z Prahy, tak jsme doma moc nepobyli a hned jsme vyrazili na výlet za Markulínkem a tetou a strejdou do Vstiše. S Markulínkem si spolu už krásně hrajeme a povídáme.

Vymyslela jsem novou blbůstku - ráda říkám MEMEME a u toho umím dělat pusinkou bubliny ze slin. Přišla jsem na to sama, maminka ani tatínek to neumí, heč :-))..

Začali jsme baštit kašičky a já trochu zlobím s jídlem. Už mě nebaví při jídle jen sedět v sedátku, umím se otočit na kolínka a dělat hop hop hop a maminka mě při tom honí se lžičkou. Také si ráda šahám do mističky s mojí baštou a rozmazávám jídlo po ručičkách a po sedačce. Moc mi chutnají kukuřičné křupky.

Už pěkně lezu a začínám se zajímat i o jiné věci než moje hračky. Hlavně se mi líbí časopisy a noviny pod krbem. Ty ráda vytahuju a muchlám. Pak mám ráda kabel od internetu, ale ten mi maminka zakazuje a zajímá mě to krásné modré světýlko, které svítí na počítači. Taky si ráda hraju s vysavačem, s odpadkovým košem a někdy pozoruju pejsky skrz balkonové dveře, dělám na ně posuňky a zatahuju si žaluzie.

V kočárku mě to teď moc baví. Umím se sama obrátit, takže nejvíc jezdím na bříšku nebo na kolínkách a to se můžu vyklánět a rozhlížet se po okolí. Hlavně pořád sleduju, kde jsou naši pejskové, jestli se na vycházce neztratili. Pomáhám tak mamince, ona má teď na vycházce pěknou honičku, když musí hlídat mě, abych nevypadla z kočárku a ještě k tomu pejsky.
Proto mi maminka koupila do kočárku kšíry, ale ty se mě teda moc nelíbí. Mám ráda volnost.

Naučila jsem se přes den spinkat v cestovní postýlce. Maminka má z toho velkou radost, už se mě bála nechávat ve velké posteli, abych nespadla, když už umím tak krásně všechno přelézat.

V sobotu 25. července jsem se poprvé v postýlce postavila na nožičky. Nechtěla jsem spinkat, tak jsem se tak rozčílila, že jsem si z toho stoupla...Držela jsem se jen tak tak, ale stála jsem.

Byla jsem také prvně na koupališti v Tlučné. Moc se mi to líbilo, zkoušela jsem i opatrně brouzdaliště. Naučila jsem se jazýčkem dělat čertíka.

Byla jsem na oslavě u tety v Doubravě a moc se mi líbily morčátka a jejich miminka.

Byli jsme se s tatínkem a maminkou navštívit babi a dědu z Nýřan na dovolené v Podhájí. Líbilo se mi tam, hrála jsem si na dece před chatou a také jsem si poprvé vyzkoušela koupání v rybníce. Sice jsem si s tatínkem jen cárala nožičky, ale stačilo to, voda byla špinavá.

Už si ručičičkou ukazuju, co bych ráda dělala a viděla. Nejradši mám stále skákání na lustr se jmelím, pak si ráda prohlížím obraz s lodí v obýváku, fotografie (teta, teta, teta, strejda, strejda, táta, máma)

Hraju si hezky v kleče a přitom si žvatlám a zpívám (tůtooo, tutááo).
Poprvé jsem papala v nové jídelní židličce a moc se mi to líbilo.
Baví mě psát na klávesnici a tohle jsem si sem napsala sama: ccccccccccccc

Lezu už jako čert a večer jsem vždy tak unavená, že dost často spinkám ještě dřív než mě maminka donese do postýlky.

Ve vaničce už neležím, ale klečím a hrozně se mi to líbí, můžu pěkně cákat ručičkama a vždycky se rozpláču, když už mě maminka vyndá z vany ven.

Začal mě růst první horní zoubek a docela mě to trápí, pořád si na něj sahám a kontroluju si, jak to vypadá. Maminka mi koupila kartáček a už si zoubky opatrně čistíme.

Vzkaz od tatínka:

Ahoj Alenko moje nejmilejší sluníčko tady táta,především bych Ti tady chtěl napsat jak moc jsme s maminkou šťastní,že Tě máme,a že nám děláš tak velkou radost a zaplňuješ poslední místečko v našich srdíčkách,taky bych rád tady upozornil na zmínku,že už umíš dělat čertíka...to má maminka pravdu,ale já si osobně myslím,že to děláš hlavně kvuli nějakej mlsce:-),jsi moc šikovná holčička to bude moje vlastnost a snad doufam jedina jo a ještě sportovkyně po mě,po mamině raději ne..:-)),tak pro dnešek jsem napsal na mě dost a zase se těším brzy papa,posílam moc velkých pus,takové co nemáš ráda:-))

Červen 2009

14. července 2009 v 10:56 Alenka - deník (starší příspěvky)
Hned začátkem měsíce mi maminka na počest dne dětí ostříhala vlásky, aby mi nelezly do očiček. Moc mi to sluší, líbí se to i tatínkovi.

Začínám si klekat na kolínka, když se připlazím k nějaké pevné opoře, ale ještě mi to moc nejde.

Byla jsem prvně na velkém výletě bez rodičů. Babi a děda z Plzně mě vzali do Vstiše za tetou. Jel s námi i strejda Jindra a malej Ondrášek. Seděli jsme s Ondráškem spolu vzadu v autě u strejdy. Maminka s tetou Martičkou byli mezitím na nějakém představení, kde tančila teta Terka. Já jsem to zvládla skvěle, babička mi dali i přesnídávku, tak jsem neměla hladík.

O víkendu 20.-21. června jsem byla na první malé dovolence i s noclehem. Jeli jsme na Pivoň oslavit dědečkovo narozeniny. Bylo tam spoustu lidí a mezi nima i babička Venka, tetička Martička se strejdnou Jindrou a malým Ondráškem. Zvládla jsem to skvěle, dokonce jsem byla i na nástupu v indiánském kostýmu a šla jsem na svojí první stopovačku (teda zatím jsem spíš jela v kočárku). Večer mě trochu bolelo bříško, tak chvíli trvalo, než jsem usnula...Nakonec jsem spinkala s rodičema ve velké posteli...ta cestovní postýlka se mi prostě nějak moc nelíbí.

Hned jak jsme se vrátili z Pivoně, tak jsem se naučila plazit popředu. To mě asi pomohla ta indiánská průprava z tábora...

Také jsem prvně nocovala u babi a dědy v Plzni, když rodiče znovu oslavovali dědečkovo kulatiny. Usínání bylo zas se řevem, ale nakonec jsem to zvládla dobře.

29.6. - poprvé jsem si sama klekla na kolínka...Moc se mi to líbí, zkoušela jsem to celý den a hezky jsem si na kolínkách pérovala...asi už brzy polezu..

Maminka říká, že trochu začínám zlobit s usínáním, večer si vždycky musím zkusit vše, co jsem se za den naučila a rejdím po postýlce, vykládám si a nechci spinkat..Maminka mě pak někdy vezme ještě dolů do obýváku a pustí mi pohádku. Mám ráda Křemílka a Vochomůrku a také Boba a Bobka. Někdy mi tatínek pouští i pohádku o Bobkovi, kterou má v mobilu přímo v posteli, to se mi taky moc líbí...Rodiče chtějí spinkat, ale já se chci dívat.

Také už říkám další slůvka - MAM, MEME, TATA, DEDE

Začala jsem říkat první opravdové slůvko - když mám hladík, tak se ozvu: NAMNAM.
Umím zamávat papapa - porvé se mi to povedlo, když jsem byla u prababičky na pouti v Nýřanech... a začínám pomalu lézt po kolínkách, ale jen po kousíčkách.