Červen 2009

14. července 2009 v 10:56 |  Alenka - deník (starší příspěvky)
Hned začátkem měsíce mi maminka na počest dne dětí ostříhala vlásky, aby mi nelezly do očiček. Moc mi to sluší, líbí se to i tatínkovi.

Začínám si klekat na kolínka, když se připlazím k nějaké pevné opoře, ale ještě mi to moc nejde.

Byla jsem prvně na velkém výletě bez rodičů. Babi a děda z Plzně mě vzali do Vstiše za tetou. Jel s námi i strejda Jindra a malej Ondrášek. Seděli jsme s Ondráškem spolu vzadu v autě u strejdy. Maminka s tetou Martičkou byli mezitím na nějakém představení, kde tančila teta Terka. Já jsem to zvládla skvěle, babička mi dali i přesnídávku, tak jsem neměla hladík.

O víkendu 20.-21. června jsem byla na první malé dovolence i s noclehem. Jeli jsme na Pivoň oslavit dědečkovo narozeniny. Bylo tam spoustu lidí a mezi nima i babička Venka, tetička Martička se strejdnou Jindrou a malým Ondráškem. Zvládla jsem to skvěle, dokonce jsem byla i na nástupu v indiánském kostýmu a šla jsem na svojí první stopovačku (teda zatím jsem spíš jela v kočárku). Večer mě trochu bolelo bříško, tak chvíli trvalo, než jsem usnula...Nakonec jsem spinkala s rodičema ve velké posteli...ta cestovní postýlka se mi prostě nějak moc nelíbí.

Hned jak jsme se vrátili z Pivoně, tak jsem se naučila plazit popředu. To mě asi pomohla ta indiánská průprava z tábora...

Také jsem prvně nocovala u babi a dědy v Plzni, když rodiče znovu oslavovali dědečkovo kulatiny. Usínání bylo zas se řevem, ale nakonec jsem to zvládla dobře.

29.6. - poprvé jsem si sama klekla na kolínka...Moc se mi to líbí, zkoušela jsem to celý den a hezky jsem si na kolínkách pérovala...asi už brzy polezu..

Maminka říká, že trochu začínám zlobit s usínáním, večer si vždycky musím zkusit vše, co jsem se za den naučila a rejdím po postýlce, vykládám si a nechci spinkat..Maminka mě pak někdy vezme ještě dolů do obýváku a pustí mi pohádku. Mám ráda Křemílka a Vochomůrku a také Boba a Bobka. Někdy mi tatínek pouští i pohádku o Bobkovi, kterou má v mobilu přímo v posteli, to se mi taky moc líbí...Rodiče chtějí spinkat, ale já se chci dívat.

Také už říkám další slůvka - MAM, MEME, TATA, DEDE

Začala jsem říkat první opravdové slůvko - když mám hladík, tak se ozvu: NAMNAM.
Umím zamávat papapa - porvé se mi to povedlo, když jsem byla u prababičky na pouti v Nýřanech... a začínám pomalu lézt po kolínkách, ale jen po kousíčkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama