Červenec 2009

15. července 2009 v 23:35 |  Alenka - deník (starší příspěvky)
Začátkem měsíce jsem byla s maminkou na svých prvních prázdninách u tety Martinky v Praze (4 dni mimo domov a svojí postýlku :-O). Tatínek se strejdou jeli na rockový festival a tak jsme si užívali s tetou a Ondráškem. Byla tam s námi i babi Venka a pak i teta Terezka. Já jsem byla moc šikovná, spinkala jsem v cestovní postýlce a šlo mi to. To maminku překvapilo. Taky jsem u tety začla lézt po čtyřech - i když zatím jen opatrně. Byla jsem zvědavá na Ondráška v houpacím sedátku, tak jsem se i prvně zvedla do vzpřímeného kleku. Když klečím, tak si ráda trénuju i rozštěp jednou nožičkou a opatrně si zkouším sedat na zadeček. U tety se mi i líbilo na procházkách v kočárku, vůbec jsem neplakala a i hezky spinkala. Už se umím v kočárku přetočit na bříško a taky si kleknout, takže si lebedím v poloze, která se mi zrovna líbí.

Také mám novou kamarádku - malou Aličku Jindrovou. Když jsme se vrátili z Prahy, tak jsme doma moc nepobyli a hned jsme vyrazili na výlet za Markulínkem a tetou a strejdou do Vstiše. S Markulínkem si spolu už krásně hrajeme a povídáme.

Vymyslela jsem novou blbůstku - ráda říkám MEMEME a u toho umím dělat pusinkou bubliny ze slin. Přišla jsem na to sama, maminka ani tatínek to neumí, heč :-))..

Začali jsme baštit kašičky a já trochu zlobím s jídlem. Už mě nebaví při jídle jen sedět v sedátku, umím se otočit na kolínka a dělat hop hop hop a maminka mě při tom honí se lžičkou. Také si ráda šahám do mističky s mojí baštou a rozmazávám jídlo po ručičkách a po sedačce. Moc mi chutnají kukuřičné křupky.

Už pěkně lezu a začínám se zajímat i o jiné věci než moje hračky. Hlavně se mi líbí časopisy a noviny pod krbem. Ty ráda vytahuju a muchlám. Pak mám ráda kabel od internetu, ale ten mi maminka zakazuje a zajímá mě to krásné modré světýlko, které svítí na počítači. Taky si ráda hraju s vysavačem, s odpadkovým košem a někdy pozoruju pejsky skrz balkonové dveře, dělám na ně posuňky a zatahuju si žaluzie.

V kočárku mě to teď moc baví. Umím se sama obrátit, takže nejvíc jezdím na bříšku nebo na kolínkách a to se můžu vyklánět a rozhlížet se po okolí. Hlavně pořád sleduju, kde jsou naši pejskové, jestli se na vycházce neztratili. Pomáhám tak mamince, ona má teď na vycházce pěknou honičku, když musí hlídat mě, abych nevypadla z kočárku a ještě k tomu pejsky.
Proto mi maminka koupila do kočárku kšíry, ale ty se mě teda moc nelíbí. Mám ráda volnost.

Naučila jsem se přes den spinkat v cestovní postýlce. Maminka má z toho velkou radost, už se mě bála nechávat ve velké posteli, abych nespadla, když už umím tak krásně všechno přelézat.

V sobotu 25. července jsem se poprvé v postýlce postavila na nožičky. Nechtěla jsem spinkat, tak jsem se tak rozčílila, že jsem si z toho stoupla...Držela jsem se jen tak tak, ale stála jsem.

Byla jsem také prvně na koupališti v Tlučné. Moc se mi to líbilo, zkoušela jsem i opatrně brouzdaliště. Naučila jsem se jazýčkem dělat čertíka.

Byla jsem na oslavě u tety v Doubravě a moc se mi líbily morčátka a jejich miminka.

Byli jsme se s tatínkem a maminkou navštívit babi a dědu z Nýřan na dovolené v Podhájí. Líbilo se mi tam, hrála jsem si na dece před chatou a také jsem si poprvé vyzkoušela koupání v rybníce. Sice jsem si s tatínkem jen cárala nožičky, ale stačilo to, voda byla špinavá.

Už si ručičičkou ukazuju, co bych ráda dělala a viděla. Nejradši mám stále skákání na lustr se jmelím, pak si ráda prohlížím obraz s lodí v obýváku, fotografie (teta, teta, teta, strejda, strejda, táta, máma)

Hraju si hezky v kleče a přitom si žvatlám a zpívám (tůtooo, tutááo).
Poprvé jsem papala v nové jídelní židličce a moc se mi to líbilo.
Baví mě psát na klávesnici a tohle jsem si sem napsala sama: ccccccccccccc

Lezu už jako čert a večer jsem vždy tak unavená, že dost často spinkám ještě dřív než mě maminka donese do postýlky.

Ve vaničce už neležím, ale klečím a hrozně se mi to líbí, můžu pěkně cákat ručičkama a vždycky se rozpláču, když už mě maminka vyndá z vany ven.

Začal mě růst první horní zoubek a docela mě to trápí, pořád si na něj sahám a kontroluju si, jak to vypadá. Maminka mi koupila kartáček a už si zoubky opatrně čistíme.

Vzkaz od tatínka:

Ahoj Alenko moje nejmilejší sluníčko tady táta,především bych Ti tady chtěl napsat jak moc jsme s maminkou šťastní,že Tě máme,a že nám děláš tak velkou radost a zaplňuješ poslední místečko v našich srdíčkách,taky bych rád tady upozornil na zmínku,že už umíš dělat čertíka...to má maminka pravdu,ale já si osobně myslím,že to děláš hlavně kvuli nějakej mlsce:-),jsi moc šikovná holčička to bude moje vlastnost a snad doufam jedina jo a ještě sportovkyně po mě,po mamině raději ne..:-)),tak pro dnešek jsem napsal na mě dost a zase se těším brzy papa,posílam moc velkých pus,takové co nemáš ráda:-))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama