První svátky a události

21. července 2009 v 9:56
První Vánoce
Moje první Vánoce proběhly zrovna né moc zajímavě. Dopoledne jsme byli na procházce v Nýřanech s kamarádama a dětičkama. Já jsem hezky spinkala, ale mamince byla hrozná zima, tak jsme pak šli k babi na čaj. Když jsme přišli domů, tak maminka s tatínkem začli vše chystat. Já ležela v postýlce a byla jsem hodná. Maminka pořád něco čmuchtila v kuchyni. Když pak začla nosit jídlo na stůl, tak už mě ty Vánoce přestaly bavit a dala jsem to najevo pěkně hlasitým pláčem. Rodiče museli vypnout koledy a pustit moje oblíbené Mamma Mia a hezky nahlas, abych se zas dostala do pohody. Pak se mnou na střídačku tancovali a tak museli jíst každý sám. Po večeři jsme se fotili u stromečku i s psíkama. Světýlka se mi moc líbila. Nikdo nedostal skoro žádný dárek, akorát pejskové, ty měli pod stromkem pěknou hromadu. Rodiče tam měli jen nějaké blbosti, které si sami koupili, pořád něco dojatě říkali, že největší dárek jsem pro ně já..To teda nechápu, myslela jsem, že děti nosí čáp a né Ježíšek? No ale asi tomu ještě nerozumím...Na mě teda zapomněl Ježíšek úplně. Maminka mi to vysvětlila, že jsem ještě malinká a nemám z toho rozum a že mě Ježíšek něco přinese až za rok. Tak jsem teda zvědavá, jestli mě nenaváděla.

První Silvestr
Silvestra jsem oslavila tak, že jsem se popravé s tatínkem koupala ve velké vaně a také jsem začla slavnostně pást hříbátka. Jinak to byl pro mě den jako každý jiný. Půlnoc i ohňostroj jsem zaspala jak špalek ve své postýlce.

První Velikonoce
S maminkou jsme rozvěsily kraslice a obarvily vajíčka v cibuli. Tatínek si nalámal proutky, ale neuměl je zaplést, tak mě a maminku místo pomlázkou vyšupal jen proutkem...No musím říct, že rodiče ty svátky zatím teda nějak šidí.

První Májka
Byl to náročný den. Zvládli jsme s maminkou naše první cvičení a pak jsme dorazily za tatínkem na dětské odpolední párty u kamarádů v Nýřanech. Docela se mi to líbilo. Chovala jsem se a pozorovala děti jak si hrajou. Byla dost zima, maminka mě uložila do kočárku a já jsem hezky usnula. Pak mě ale vzbudil nějaký hluk, asi bouřka. Byla už tma a já byla v kočárku. Tak jsem se hrozně vylekala a začla jsem tak plakat, že mě nemohli rodiče utěšit a hned jsme jeli domů.
Ale rodiče byli spokojený, že si stihli opéct i buřtíky a taťka si dal i nějakou štamprdličku.

První pouť
Na první pouť jsem jela jen s tatínkem k tetě do Vejprnic. Maminka mě vystrojila do krásných zelených šatiček. Tatínek mě nedal ochutnat koláč a na kolotoče mě nevzal ani podívat, natož zatočit...Místo toho se mnou lítal kolem lustru u tety v obýváku. Takže pouťové zážitky zatím nic moc, doufám, že to rodiče příští rok napraví.

První narozeniny
První narozeniny jsem slavila celý týden. Začlo neoficiální oslavou, když mě přijela s dárkem překvapit teta Soňa, Martinka a Míša z Vejprnic. 17.10. pak přijela teta Martinka, Terka, strejda Jindra a Ondrášek. Maminka mi připravila vlastní dort, který jsem krásně rozpatlala. Pak jsme slavili s tatínkem a maminkou 22.10. Od rodičů jsem dostala barevné kostky a růžový míček, který měl opravdu velký úspěch. Odpoledne jel tatínek s maminkou na bowling (tvrdili teda, že jedou do kina) a já byla na hlídání u babi v Nýřanech. V pátek pak za mnou přijela babi, děda a prababi z Plzně. Místo dortu jsem měla jednohubky se sýrem a v nich zapíchnutou svíčku. V neděli jsme pak slavili s babi, dědou a prababi z Nýřan, tetou Janičkou, strejdou Jirkou, Danečkem a Deniskem. Měla jsem opět dortík, který jsem rozpatlala.

K narozeninám jsem dostala spoustu dárků:
hrací piánko se zvířátkama, puzzle s krtečkama, punčocháčky, dřevěný domeček s kostičkama, kroužky (jedny plastové a jedny dřevěné), kachničky, bubínek, rumba-koule, 3 mikinky, pyžámko, natahovacího tygříka, plyšáčka, světřík, knížku se zvířátkama, sušenky, barevné kostky, růžový míček, dřevěnou skládačku, knížku s tvarama.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama