Listopad 2009

Říjen 2009

4. listopadu 2009 v 21:46 Alenka - deník (starší příspěvky)
Tento pro mě velmí významný měsíc jsem zahájila tím, že jsem si začala stoupat bez opory a občas se mi podařil i nějaký ten malý krůček. Rekordu jsem zatím dosáhla, když tu byla na návštěvě teta Soňa s Míšou a Martinkou (16.10.) - to jsem se tak rozdováděla, že se mi povedlo udělat 4 kroky bez držení. 27.10. jsem začla dělat jistější krůčky a povedlo se mi jich šest...Jsem zvědavá, kdy se opravdu rozběhnu.

4.10. jsme byli s maminkou v Rudné přivítat občánka Ondráška. Na úřadě jsem se chovala slušně, jen jsem jim tam pořád chtěla zhasínat světla. Ondrášek vůbec neplakal a nechal se položit do kolíbky a vyfotit. Je to šikula. Byla tam i babi s dědou z Plzně a také Ondráškovo babi, děda, teta a sestřenice Terka z Postoloprt. Šla jsem s nimi dokonce na vycházku a krásně jsem v kočárku spinkala.

Naučila jsem se dělat gagaga jako kačenka, bééé jako ovečka, ššš jako mašinka. Také už hezky ukazuju vařila myšička kašičku. Moje nejoblíběnější slovo je bágn a znamená bác. Umím hezky říct bobe, když mi maminka ukazuje na obrázku králíky z klobouku. Když dělám papapa, tak to k tomu i hezky říkám. Také umím pohladit a říkám ají ají. Ráda se tulím se svýma plyšákama, nejraději mám opičku. Umím se přitulit i k mamince a tatínkovi, když mě poprosí :-)).

Hodně se ochladilo, museli jsme začít nosit zimní oblečení, to se mi moc nelíbí a v kočárku mě to v něm nebaví - nemůžu se hýbat...ale zas hezky venku spinkám. Taky jsem byla poprvé doopravdy nemocná. Chytla jsem ošklivou rýmu, že jsem z toho dvě noci nemohla vůbec spinkat. Ale díky kapičkám a vysávání jsem se z toho rychle vyškrábala.

Tatínek vyrobil zahrádku kolem krbu, abych se nespálila a přestěhovali s maminkou můj hrací koutek blíž k teplíčku.


Povedlo se mi poprvé vykakat do nočníčku. Když mi maminka nočníček ukáže, tak umím říct čííí.


Byla tu na návštěvě teta Janička se strejdou Jirkou a teta mně poprvé viděla, jak se koupu ve vaničce.


17.10. jsme začli oslavovat moje a maminky narozeniny. Na první oslavu přijel Ondrášek, teta Martinka a Terka a strejda Jindra. Oslavy pak pokračovaly celý týden. V pátek tu byla babička, děda a prababička z Plzně a v neděli babička, děda, prababička z Nýřan, teta Janička, strejda Jirka, Denisek a Daneček..Dostala jsem spoustu dárečků a měla jsem 2 dorty, které jsem si mohla sama sníst.

Poslední den v měsíci jsem byla v noci poprvé bez rodičů. Hlídala mě babi z Nýřan u nás doma. Prvně také viděla jak se koupu. Byla jsem vzorná a nevzbudila jsem se.. Rodiče byli na plese, tak si to mohli hezky užívat!