Říjen 2009

4. listopadu 2009 v 21:46 |  Alenka - deník (starší příspěvky)
Tento pro mě velmí významný měsíc jsem zahájila tím, že jsem si začala stoupat bez opory a občas se mi podařil i nějaký ten malý krůček. Rekordu jsem zatím dosáhla, když tu byla na návštěvě teta Soňa s Míšou a Martinkou (16.10.) - to jsem se tak rozdováděla, že se mi povedlo udělat 4 kroky bez držení. 27.10. jsem začla dělat jistější krůčky a povedlo se mi jich šest...Jsem zvědavá, kdy se opravdu rozběhnu.

4.10. jsme byli s maminkou v Rudné přivítat občánka Ondráška. Na úřadě jsem se chovala slušně, jen jsem jim tam pořád chtěla zhasínat světla. Ondrášek vůbec neplakal a nechal se položit do kolíbky a vyfotit. Je to šikula. Byla tam i babi s dědou z Plzně a také Ondráškovo babi, děda, teta a sestřenice Terka z Postoloprt. Šla jsem s nimi dokonce na vycházku a krásně jsem v kočárku spinkala.

Naučila jsem se dělat gagaga jako kačenka, bééé jako ovečka, ššš jako mašinka. Také už hezky ukazuju vařila myšička kašičku. Moje nejoblíběnější slovo je bágn a znamená bác. Umím hezky říct bobe, když mi maminka ukazuje na obrázku králíky z klobouku. Když dělám papapa, tak to k tomu i hezky říkám. Také umím pohladit a říkám ají ají. Ráda se tulím se svýma plyšákama, nejraději mám opičku. Umím se přitulit i k mamince a tatínkovi, když mě poprosí :-)).

Hodně se ochladilo, museli jsme začít nosit zimní oblečení, to se mi moc nelíbí a v kočárku mě to v něm nebaví - nemůžu se hýbat...ale zas hezky venku spinkám. Taky jsem byla poprvé doopravdy nemocná. Chytla jsem ošklivou rýmu, že jsem z toho dvě noci nemohla vůbec spinkat. Ale díky kapičkám a vysávání jsem se z toho rychle vyškrábala.

Tatínek vyrobil zahrádku kolem krbu, abych se nespálila a přestěhovali s maminkou můj hrací koutek blíž k teplíčku.


Povedlo se mi poprvé vykakat do nočníčku. Když mi maminka nočníček ukáže, tak umím říct čííí.


Byla tu na návštěvě teta Janička se strejdou Jirkou a teta mně poprvé viděla, jak se koupu ve vaničce.


17.10. jsme začli oslavovat moje a maminky narozeniny. Na první oslavu přijel Ondrášek, teta Martinka a Terka a strejda Jindra. Oslavy pak pokračovaly celý týden. V pátek tu byla babička, děda a prababička z Plzně a v neděli babička, děda, prababička z Nýřan, teta Janička, strejda Jirka, Denisek a Daneček..Dostala jsem spoustu dárečků a měla jsem 2 dorty, které jsem si mohla sama sníst.

Poslední den v měsíci jsem byla v noci poprvé bez rodičů. Hlídala mě babi z Nýřan u nás doma. Prvně také viděla jak se koupu. Byla jsem vzorná a nevzbudila jsem se.. Rodiče byli na plese, tak si to mohli hezky užívat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama