Prosinec 2009

8. ledna 2010 v 21:01 |  Alenka - deník (starší příspěvky)
1.12. jsem byla na dobrodružném hlídání u babičky v Plzni. Babička nás totiž sama hlídala spolu i s Ondráškem. Maminka s tetou museli k zubaři! Babička to zvládla moc dobře!

Hned začátkem měsíce (4.12.) jsem dostala velký dárek - nový kočárek. Moc se mi líbí, dokonce si ho chci sama vozit po bytě. Maminka s tatínkem ho byli vybrat v krámu a já byla mezitím na hlídání u babi v Nýřenech.

Prvního Mikuláše jsem strávila s maminkou na výletě v Dobřanech (vysvěcení božích muk) a pak jsme byli ještě ve Stodě. Celý večer si se mnou hrál tatínek, protože maminka pekla cukroví. Čerti na nás zapomněli a nepřišli, snad nezapomene i Ježíšek!!! :-O

Tento měsíc utekl hrozně rychle. Maminka pořád něco chystala a sháněla na Vánoce, tak to byl trochu blázinec. Zapomněla mi i psát deníček a tak už si toho moc nepamatuje, co jsem se naučila.

O Vánocích jsem trochu marodila, chytla jsem rýmu a kašel a do toho mě bolelo bříško. Špatně jsem proto spinkala.

Ježíšek na mě nezapomněl, přinesl mi spoustu dárečků (koníka, odstrkovadlo, knížky, nočníček, 4 panenky (jednu svítící, jedna byla větší než já a jedna má krásné sundavací botičky), pohádky, stan s míčkama, sáňky, dřevěného lachtánka na kolečkách, oblečení, míč a míčky)

Dopoledne na Štědrý den jsem šla s maminkou a tatínkem stejně jako loni na procházku do Nýřan. Hezky jsem spinkala. Tatínek šel se mnou na procházku ještě odpoledne, abych se znovu trochu vyspinkala a večer byla čiperná. Vánoce se mi tentokrát mnohem víc líbily, než ty loňské...I když mě rodiče zas trochu ošidily, ke štědrovečerní večeři jsem dostala jen křupky a piškůtky. Ale byla jsem hodná a nechala jsem rodiče najíst. Pak jsme čekali s maminkou v mém pokojíčku, než přijde Ježíšek. Když zazvonil, tak jsem hned utíkala ke stromečku a první mi do oka padnul houpací koník...Rozbalila jsem si všechny dárky a večer jsem si užila. Tatínek s maminkou si dárečky rozbalili, až když jsem spinkala. Druhý den jsme jeli do Plzně, tam jsme se potkali s Ondráškem a zas jsme spolu rozbalili spoustu dárků. Třetí den jsme jeli do Nýřan a tam na mě také čekalo spoustu dárečků. Protože jsem byla pořád trochu nemocná, tak to byli náročné 3 dni, ale já jsem to zvládla a měla jsem ze všeho velkou radost.

Silvestra jsem s tatínkem a maminkou oslavila u tety Martinky v Rudné. Byla tam i teta Danda s rodinou a miminkem v bříšku a teta Terka. Moc se mi to líbilo, hezky jsme si s Ondráškem a Markulínkem hráli a vyzkoušeli jsme všechny Ondráškovo hračky. Dokonce jsem se s Markulínkem koupala ve vaně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama