Sourozenci

6. dubna 2011 v 12:05 |  Alenka - blog
Alenka nemá sourozence...ale máme dva psy...pro Alenku dvě psí sestřičky - Bára a Elza...
Opravdu k nim jako k sourozencům přistupuje - miluje je a zároveň žárlí ..
Včera například rozhodla, že Elza s námi nesmí na zahradu. Elza šla a Alenka se vztekala. Chtěla mě jen pro sebe a Elza by určitě chtěla hladit a to se Áje nelíbilo...Občas takhle rozhoduje i o procházkách..kam psíci půjdou a kam nepůjdou.
Perou se o hračky - tedy lépe řečeno o psí hračky...Na procházkách často dochází ke rvačce o klacek..Vypadá to asi takhle: Alenka si najde klacek, který prohlásí, že je její...Provokuje s ním psy, ty jí ho samozřejmě vezmou a Alenka začne plakat...že to je PŠECI ALENKY KACÍK - ELŽA (BÁUA) NEŠMÍ BÁT ALENCE....A dožaduje se, abych psy pokárala a klacek jí vrátila...Nepomáhá to, že les je plný různých klacků, klacíků a větviček..Ája chce prostě zrovna ten jeden...
Stejným způsobem si Alenka nejraději hází s okousanýma psíma tenisákama...přitom doma má spoustu míčků - barevnějších, obrázkovějších, čistějších...ale ona chce zrovna ty ošmudlané tenisáky, protože dobře ví, že je budou chtít i psi...sledují každý její pohyb a v nestřežené chvilce tenisák uzmou..a je tu opět dohadování...
Ája psy i sekýruje..dává jim povely..NEŠMÍS!!! SEDNI!!! KE MNĚ!!! NEŽLOB!!! PŠESTAŇ!!
Psi si od ní nechají vše trpělivě líbit a milují jí...Ona ví, jak si je získat...rozdělí se s nimi o poslední kousek brumíka..tajně jim nosí různé zbytky obědů, svačin a večeří...připravuje jim snídani - rozdělí granule do misek a Bára která hltá rychleji vždy dostane ještě přídavek z Elzy misky, aby tak smutně nekoukala...:-))...Objímá je a hladí...honí se s nimi po zahradě a hází jim aporty...prostě sourozenci, jak mají být...Na vycházku je chce vodit na vodítku...naštěstí to není problém - psy máme vycepované...ale u kolemjdoucích budíme opravdu pozornost - představte si 90 cm vysokého psovoda, spořádaně vedoucího dva zlaté retrívry :-))

Je krásné je pozorovat...Naši psi už jsou staré babičky, ale stále plné elánu...včera jsem si uvědomila, že pro celou naší rodinu bude jejich ztráta jednou opravdu hodně těžká................I PRO ALENKU!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jína Jína | 7. dubna 2011 v 0:08 | Reagovat

To je moc krásný!!!

2 aja-alenka aja-alenka | 16. dubna 2011 v 8:16 | Reagovat

Jínko děkuju :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama