Květen 2013

Tříměsíční prohlídka

30. května 2013 v 21:54 Barunka
Byli jsme s Barunkou na tříměsíční prohlídce. Přišly jsme opět pozdě, Barunku očkovali, skoro ani nepípla. Pak jí paní doktorka vážila a zjistila, že málo přibrala a hříbátka prý také moc nepase, měla jsem černé svědomí, protože jsme opravdu moc netrénovali...Tak mi to bylo líto...Chudinka malinká, pořád mám pocit, aby Alenka nežárlila a Barunku pak občas trochu ošidím..Jsme třeba na hřišti, Barunka už má čas na jídlo, ale Alenka se chce ještě houpat, tak musí Barunka počkat...a tak je to pořád...ale už jsme začly trénovat hříbata na míči a Barunka je šikovná a rychle to dohání...Je to prostě zlatíčko :-))

Režisérka

30. května 2013 v 21:47 Alenka - blog
Alenka teď velmi ráda určuje přesný průbeh hry. Rozdělí role a vysvětlí scénář. Musím dávat opravdu dobrý pozor, abych nic nepopletla...Mami Ty budeš hrát tohohle koně, to bude jako bratranec tohohle koně a on ho jako nemá rád a přijde k němu domů, ale neřekne mu, že ho nemá rád a bude se dívat a tenhle kůň ho jako má rád, to bude sestřenice tamtoho koně..mami jóóó...Běda, jak to popletu...Alenka se tak postupně zbaví všech rolí, já musím vše říkat, hrát celé stádo, ona má většinou v ruce pouze jednoho koníká, který má velmi jednoduchou roli (např. pouze spí a chrápe) a Alenka se tak může plně soustředit a sledovat, jak hraji já a jestli se řídím přesnými pokyny režisérky..Mě to teda moc nebaví..:-))

Plomby

30. května 2013 v 21:41 Alenka - blog
Alenka má první dvě plomby. U paní zubařky byla mooc statečná, nechala se vrtat a ani nefňukla. Byl tam s ní tatínek a chválil jí. Alenka se pak všude chlubila a plomby ukazovala. Já z toho byla trochu špatná, že jsme podcenili sladkosti a čištění.

Alenka pak zážitky hned promítla do odpolední hry. Na zahradě po mě chtěla, ať hraji zlého žraloka a ona jako plave v moři a žralok jí chce sežrat, ale neví, že ona má plomby a on jako nejí lidi s plombama....:-))

Společné hry

16. května 2013 v 15:03 Společné zážitky - blog
Nečekala jsem, že Alenka si s Barunkou začne hrát tak brzy...baví jí to sice vždy jen chvilku, ale nevěřila bych, že si pětileté dítě bude umět hrát s kojencem..:-))

Alenka Barunku ráda morduje nebo jí jezdí nožičkama jako na kole..je dost divoká, tak jí musím krotit, aby Barunce nevykloubila kyčle. Oblíbená je i hra na pana doktora..Alenka léči Barunku, poslouchá jí srdíčko, dává očkování..Včera ráno se už byly holky vzhůru, Alenka si přinesla k nám do postele lékárničku, já si na chvíli ještě přivřela oko a koukám, že Ája mezitím zafáčovala Barunce ruku až k rameni. Barunce se Alenky hry líbí, i když už nemá náladu, tak Alenka jí docela hezky dokáže rozptýlit..Také si hrajeme na koně a na jezdce...Alenka je nadšená, že může konečně někoho jako kůň vozit na zádech a nevadí ani, že Barunka jezdí na břiše a já jí přidržuji...Když se Barunka vzbudí a pláče v patře v ložinici, tak někdy chodíme zachraňovat princezinčku do vysoké věže ze spárů zlého draka...Také si hrajeme na maminky a miminka..já mám Barunku a Alenka dvojčátka (panenky) a napodobuje vše co dělám s Barunkou...pak mi důležitě oznámí, že ona to má s dvojčátkama mnohem náročnější :-))...jsem zvědavá, co ještě vymyslíme, ale jsem ráda, že z holek už se takhle brzy začínají stávat parťačky :-))

Alenka rozumbrada

16. května 2013 v 8:25 Alenka - blog
Alenka je někdy pěkná rozumrada...

1. Byli jsme u babi v Nýřanech a koukali se na Dobu ledovou. Začli jsme se u toho dohadovat, jaký je rozdíl mezi slonem a mamutem a smáli jsme se nesrovnalostem :-))..Alenka se na nás přísně podívala a pak prohlásila: " Vy se tomu smějete, ale některý živočichové jsou opravdu nebezpečný...třeba mořský ďas!!! "...dlouho jsem se tak nepobavila, ale Alenka, když nás viděla, jak se zas smějeme, tak se urazila :-))

2. Na Chalupě jsme opékali buřtíky a Alenka povídá Martince..." Marti pozor ať ten kouř nejde na Barunku. Obsahuje oxid uhličítý a ten je moc nebezpečnej!! " (Poznámka: asi Alenka myslela oxid uhelnatý, ale to ještě doladíme :-))

Barunka - jsou mi 3 měsíce

16. května 2013 v 8:17 Barunka
Už jsou mi 3 měsíce.
Co umím? Krásně se směju, někdy se mi to podaří i nahlas. Pasu hříbátka na loktíkách, ale jsem docela líná a baví mě to jen před koupáním. Večer se umím sama uspinkat s dudlíčkem v postýlce, ale raději si dumlám paleček.

Jinak jsem spokojená a hodná holčička, už tolik nepláču, bříško už mě trápí jen občas a spinkám celou noc..maminka se to úplně bojí psát, aby to nezakřikla :-))..líbí se mi i v kočárku, když je hezky a mám dobrou náladu, tak v něm vydržím skoro celé odpoledne...chvíli spinkám, pak se vzbudím, trochu se rozhlížím, pak chviličku bekám a zase usnu a takhle to jde stále dokola...

Ráda už koukám na hračky, občas už na ně sahám i ručičkama a do hraček v houpátku hezky smečuju. Miluju koupání ve vaničce, když mám náladu, tak kopu nožičkama. Moc nemám ráda cestování a hlavně se mi nelíbí v autosedačce..jsem tam skřípnutá a to mě nebaví.